Festival Ekotopfilm v Trnave

24.12.2019

Filmový festival EKOTOPFILM - ENVIROFILM prináša dňa 27.-28.11.2019 do Trnavy výber oceňovaných dokumentárnych filmov z celého sveta. Cieľom festivalu je inšpiratívnym spôsobom meniť správanie spoločnosti vo vzťahu k životnému prostrediu a vytvárať priestor k otvorenej diskusii o otázkach trvalo udržateľného rozvoja, a to prostredníctvom filmových premietaní a sprievodných diskusií.

Festival štartuje už ráno! Doobedie patrí deťom z vopred prihlásených základných a stredných škôl. V rámci Junior festivalu sa zameriava na environmentálnu výchovu žiakov, kde prostredníctvom krátkych filmov a interaktívnych sprievodných aktivít učí deti k zodpovednosti voči nášmu prostrediu.

Podvečer od 16. hodiny patrí kinosála kina Hviezda verejnosti. Nenechajte si ujsť jedinečné zábery vlčej svorky v nehostinnej tundre, naučte sa predchádzať vzniku odpadov, vyriešte dilemu udržateľného stravovania, predstavte si život bez hmyzu alebo sa inšpirujte príbehom odhodlanej aktivistky, novodobej Johanky z Arku. Okrem jedinečných dokumentárnych filmov z celého sveta je súčasťou aj sprievodný program "mimo plátna", kde sa diskutuje s hosťami na aktuálne témy.

Vstup na akciu je zdarma.

Príďte si pozrieť filmy, ktoré Vám zmenia pohľad na svet.

Bližšie informácie o programe nájdete na stránke https://www.ekotopfilm.sk/trnava